249 sonuçtan 1-72 arası gösteriliyor

Masa Ayakları (188)

Sehpa Ayakları (60)

TV Ünitesi Ayakları (2)

Masa Ayaklıkları Mobilya Ayakları Modelleri Metal Mobilya Ayağı

Masa ayaklıkları; eskiyen eşyaları yenilemek, kişiye özel tasarımlar dizayn etmek için metal mobilya ayakları sıklıkla tercih edilmektedir. Metalin endüstriyel tasarımı ve dayanıklı yapısı sayesinde masa ayağı, sehpa ayağı ve ünite ayakları kullanılarak modern ve şık dekorasyonlar elde edebilirsiniz. Detaylarda özgünlüğü yakalayarak hem uygun fiyatlı hem de estetik görünüme sahip eşyalar dizayn edebilirsiniz.

Yaşam alanlarınızı dizayn etmek zorlu bir süreçtir. Kendi tarzınıza özgün eşyalar seçerken ya da ufak değişikler yaparken sonucun nasıl olacağı merak uyandırmaktadır. Bütünsel tasarımlardan ziyade artık daha üretken tasarımlar tercih edilmektedir. Üretkenlikten kasıt kullanıcının komple hazır dekorasyonlar yerine ufak dokunuşlar ile puzzle şeklinde dizayn etmesidir. Masa, sehpa, ünite, kitaplık vb. eşyaları bitmiş şekilde satın almak yerine mobilya ayağı ve üst tablasını kendi zevkinize uygun şekilde birleştirebilirsiniz. Bu sayede yaşam alanlarınızın her köşesinde sizin tasarladığınız ürünlere yer verebilirsiniz.

Masa ayağı – Masa Ayaklıkları

Masalar sık sık vakit geçirdiğimiz, misafirlerimiz ağırladığımız hatta yeri geldiğinde dekorları sergilediğimiz vazgeçilmez dekorasyon parçalarıdır. Kullanıcı için tasarım, boyut ve şekil oldukça önemlidir. Her aşamasına kendi karar vermek isteyenler için ayrı ayrı parçaları birleştirmek oldukça zevkli hale gelmektedir. İlk olarak kullanılacak olan tablaya karar vererek ardından ona uygun olacak metal masa ayağı seçimini yaparak özgün masalar dizayn edebilirsiniz. İsterseniz şık ve zarif daha minimalist yemek masası ayağı tercih ederek küçük ve şık masalar tasarlayabilirsiniz. İsterseniz de daha büyük boyutlara sahip, ağır tabla kullanımları için uygun olacak şekilde profil masa ayağı tercih edebilirsiniz. Ürün seçimi kullanıcının kişisel tercihine ve mekanın boyutuna göre farklılık göstermektedir. Yaşam alanlarınızı dizayn ederken ufak noktalarda kişisel tarzınızı yansıtarak özgün tasarımlar elde edebilirsiniz. Evinin tasarımcısı olmak isteyenler için dekoratif masa ayakları ilham kaynağı olmaktadır.

Sehpa ayağı

Dekorasyonların işlevsel ürünü olan sehpalar olmazsa olmaz parçalardandır. Kullanım fonksiyonunu kaybetmeden şık ve estetik görünüme sahip sehpalar kullanıcılar tarafından oldukça ilgi görmektedir. Dekorasyona en uygun sehpayı bulmak her zaman kolay olmamaktadır. Son zamanların trend akımı olan kendin tasarla fikriyle birlikte sehpa ayakları tasarımlarda yerini almaya başlamaktadır. Kullanmak istediği boyuta ve şekle karar veren kullanıcı metal sehpa ayağı tercihini yaparak istemiş olduğu malzeme ile kombin tasarımlar elde edebilmektedir. Cam, ahşap, epoksi, mermer vb. malzemeler ile birlikte demir sehpa ayağı kullanarak istediğiniz özgün tasarıma kavuşabilirsiniz.

Tv ünitesi ayağı

TV üniteleri ortamın havasını değiştirebilecek etkiye sahiptirler. Genelde mekanların odak noktası haline getirilen tv üniteleri özenli şekilde tasarlanmaktadır. Zeminden yüksek olacak şekilde tercih etmek isteyenler için tv ünitesi ayakları işlevsellikleri ve tasarımları ile kullanıcılarda dekorasyon fikirleri oluşturmaktadır. Tarzınızı yansıtacak ve sizlere kullanım konforu sağlayacak olanı seçerek benzersiz ve özgün tv üniteleri tasarlayabilirsiniz. Üst kısımda kullanılacak olan materyale karar verdikten sonra ünite ayakları seçilmelidir. Dilerseniz zemine bitişik tasarıma sahip ünite ayak modelleri tercih edebilirsiniz. Dilerseniz de zeminde yüksek kullanım olanağı sunan tv ünitesi metal ayak modelleri seçebilirsiniz. Bu sayede tasarımı size ait olan üniteler dizayn ederek dekorasyonların odak noktasını yıldızlaştırabilirsiniz.

Dekoratif mobilya ayakları tercih ederken dikkat edilmesi gerekenler

Mobilya ayağı tercih ederken, ömürlük bir kullanım sunması sebebiyle tarzınıza en uygun modeli seçmelisiniz. Mekanlarda tarzınızı yansıtacağınız metal ayak sayesinde küçük dokunuşlar ile modern ve şık değişiklikler elde edebilirsiniz. Tasarımın yanı sıra yaşam alanları için vazgeçilmez parça olan mobilyalarda en önemli kriter mekan boyutuna uygunluktur. Hem ortamın tasarım uyumu korunmalı hem de ölçüleri mekanın kapasitesine uygun olmalıdır. Metal malzemeden üretilen mobilya ayakları kullanılırken metal yüzeyin çizilme olasılığı olduğu için boya yüzeyine zarar verecek ve ürün bütünlüğünü bozacak darbelerden korunmalıdır. Boya bütünlüğünün korunması uzun ömürlü kullanım için gereklidir.

Demir ayak nerelerde kullanılmaktadır?

Mobilya ayakları iç ve dış mekan kullanımları için uygundur.
Salon, oturma odası, mutfak, çalışma odası, balkon vb. kişisel oturma alanlarında sıklıkla tercih edilmektedir.
Ofis, cafe, restaurant ve otel vb. mekanların dekorasyonları için vazgeçilmez parçalardandır.
Mağaza, showroom, sergi, fotoğraf platoları ve sanat atölyeleri için dekorasyonda sıklıkla kullanılan bir üründür.